
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08236
Ext.Price$0.08236
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08236 | $0.08236 |
| 10 | $0.04118 | $0.41180 |
| 50 | $0.03685 | $1.84250 |
| 100 | $0.03298 | $3.29800 |
| 500 | $0.02867 | $14.33500 |
| 1000 | $0.02493 | $24.93000 |
| 3000 | $0.02376 | $71.28000 |
| 5000 | $0.02264 | $113.20000 |
| 10000 | $0.02127 | $212.70000 |
